ROK SZKOLNY 2012/2013

Profilaktyka stomatologiczna

W BLASKU CHOINKI

W grudniu nasze przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym konkursie plastycznym, którego tytuł brzmiał „W blasku choinki”. Konkurs ten był organizowany przez Miejskie Przedszkole Nr 66 w Katowicach. Prace wykonywały dzieci z grupy młodszej-żółwiki oraz grupy starszej-dinozaury. Prace wykonane przez starszaków pod okiem pani Agnieszki zdobyły I miejsce i III miejsce zaś praca wykonana przez grupę młodszą pod kierunkiem pani Doroty otrzymała wyróżnienie.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

CZTERY ŻYWIOŁY

W listopadzie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Cztery żywioły”, którego organizatorem było Miejskie Przedszkole Nr 65 w Katowicach. Praca plastyczna wykonana pod okiem pani Doroty zajęła I miejsce, zaś praca wykonana pod kierunkiem pani Agnieszki otrzymała II nagrodę.

ZDROWY PRZEDSZKOLAK

W ramach akcji Zdrowy Przedszkolak na przełomie października i listopada gościły w naszym przedszkolu pani higienistka oraz pani stomatolog. Pierwsza poszerzyła wiadomości dzieci na temat wychowania zdrowotnego, wyrabiania prawidłowych nawyków prozdrowotnych oraz propagowania zdrowego stylu życia, odbył się również pokaz prawidłowego mycia rąk, druga zaś mówiła o konieczności systematycznego mycia zębów, przybliżyła dzieciom osobę dentysty, a także uczyła dzieci, jak właściwie myć zęby. Przedszkole jest bowiem optymalnym miejscem dla rozpoczęcia działalności w zakresie edukacji zdrowotnej. Przebywając w przedszkolu wiele godzin, dziecko zdobywa podstawowe informacje i umiejętności niezbędne do wzmacniania  zdrowia  w sposób naturalny: w powiązaniu z zabawą, posiłkami, zabiegami higienicznymi, wypoczynkiem. Zachęcamy rodziców do kontynuowania naszych działań w domu.

Od października do grudnia dzieci z grupy młodszej brały udział w programie profilaktyki stomatologicznej. Organizatorem programu była fundacja „ Pomoc dzieciom Śląska”.

Dzieci z grupy „ Żółwiki” otrzymały szczoteczki do zębów i pasty i pod okiem Pani stomatolog myły zęby. Grupa otrzymała w prezencie gry planszowe, model szczęki i dużą szczotkę do demonstracji prawidłowego mycia zębów.