UDZIAŁ PRZEDSZKOLA W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE- WYMIANA POCZTÓWKOWA

Wymiana pocztówkowa w Naszym przedszkolu.

Nasze przedszkole  w tym roku zaangażowało się się ogólnopolską akcję- Wymiana Pocztówkowa. W ostatnim czasie tak zwana wymiana pocztówkowa to prawdziwy hit wśród przedszkolnych akcji. Dzieci niezwykle chętnie angażują się w tego typu zajęcia, a współpraca z przedszkolami z całej Polski (a nawet i zza granicy) może przynieść wiele korzyści.

Przedszkola chętne do współpracy przesyłają do siebie głównie:

• pocztówki, np. z widokami z miasta, w którym znajduje się przedszkole lub z wizerunkiem patrona placówki.

Wzięcie udziału w akcji związanej z wymianą widokówek z pozdrowieniami od maluchów z innych przedszkoli w Polsce lub za granicą to rewelacyjna zabawa dla najmłodszych. Dzieci w przedszkolach, które biorą udział w wymianie pocztówkowej ze zniecierpliwieniem czekają na każdą nową pocztówkę.

Dla najmłodszych taka forma komunikacji jest zazwyczaj nieznana – tradycja przesyłania kartek z życzeniami z okazji świąt czy pozdrowień z wakacji niestety została zastąpiona przez SMSy i e-maile.

Często kilkulatki spotykają się z możliwością przesyłania pocztówek dopiero w przedszkolu. Wymiana pocztówkowa to doskonały sposób na zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych regionów. To nie tylko wspaniała zabawa, ale i bardzo rozwijająca akcja.

Nic dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością i z roku na rok coraz więcej placówek bierze w niej udział. Dlatego nasze przedszkole również postanowiło się w nią zaangażować. Już wysłaliśmy pocztówki z pozdrowieniami do 12 innych przedszkoli.

Sami otrzymaliśmy już pierwszą pocztówkę z Przedszkola z Czaplinka. Serdecznie dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na następne pozdrowienia.