ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW NA ŚNIEGU

Zima jest taką porą roku, która zaskakuje nas każdego dnia… w tym czasie możemy zaobserwować prawdziwe cuda przyrody. Zaliczymy do nich piękne okienne obrazy, które maluje dla nas mróz. Miliardy cudownych śniegowych, płatków, które spadają z nieba, lodowe sople o najdziwniejszych kształtach i wiele, wiele innych… Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że takiej białej zimy już dawno nie widzieliśmy, ale  w tym roku zima sobie o nas przypomniała i sypnęła śniegowym puchem, tak uwielbianym przez dzieci.

Pani Zima postanowiła nas w końcu odwiedzić  czym sprawiła wielką radość naszym przedszkolakom, które postanowiły wykorzystać jej uroki i pochasać  na śniegu w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie, a także “atakując” śniegowymi kulkami swoje panie- oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i biegając po śniegu. Było wesoło i radośnie. Wszystkie dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, była to dla nich to świetna rozrywka.  Do przedszkola dzieci wracały z wypiekami i dużym uśmiechem na twarzy, gdzie czekał na nich pyszny ciepły obiadek.