PYSZNE KANAPKI- DINOZAURY

Dnia 4 lutego br. realizowane były kolejne zajęcia w ramach programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, w których wzięły udział dzieci z grupy starszej- DINOZAURY. Przedszkolaki samodzielnie przygotowały kanapki na śniadanie.
Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem. Dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta.
Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie śniadanie. Pani przygotowała potrzebne rzeczy i składniki do kanapek. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk wszyscy z ochotą zasiedli do śniadania. Dzieci otrzymały posmarowane pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Okazało się, że dzieciom najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem. Dzieci były zachwycone i pytały, czy w następnych dniach też będą samodzielnie robiły śniadania.