ZABAWY Z SIGUMĄ- DINOZAURY

Zabawy z taśmą-gumą sensoryczną w grupie starszej- DINOZAURY.

„Zajęcia sensoryczne – co to jest?” - to pytanie zada sobie wielu rodziców, dla których prawidłowy rozwój dziecka jest priorytetem.
Integracja sensoryczna to proces, którego celem jest dostarczanie za pośrednictwem wszystkich zmysłów informacji do mózgu, który rozpoznaje je, przekształca oraz integruje ze sobą, jak również z wcześniejszymi doświadczeniami. Podczas tego procesu powstają reakcje adaptacyjne, stanowiące bazę dla ogólnego rozwoju.

Zajęcia sensoryczne to przede wszystkim edukacyjna zabawa, dostarczająca optymalną ilość kontrolowanych wrażeń dotykowych, przedsionkowych i propriocepcyjnych.

Zajęcia mają na celu wzmocnienie procesów nerwowych, odpowiedzialnych za określone umiejętności.
Zajęcia sensoryczne to skuteczny i efektowny sposób, pozwalający zniwelować dysfunkcje w zakresie rozwoju dziecka, np. problemy z nauką, niechęć do aktywności fizycznej, nadpobudliwość, nieprawidłowa koordynacja wzrokowo-ruchowa, a także niechęć do niektórych pokarmów czy zapachów.

My bawiliśmy się do pierwszego utworu pt.: MELODIA DLA ZUZI- MAREK I WACEK. Dzieci były zachwycone i ciągle pytają, kiedy będziemy się bawić ponownie.
Film do zobaczenia po kliknięciu na poniższy link: