DZIEŃ MARCHEWKI- DINOZAURY

27 października br. dzieci z grupy starszej- DINOZAURY świętowały- DZIEŃ MARCHEWKI. W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w odcieniach koloru pomarańczowego. Wszystkie działania zaplanowane przez pnią AGNIESZKĘ były tematycznie związane z marchewkami oraz zdrowym odżywianiem. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy. Dzieci były zachwycone obchodami. Samodzielnie przygotowały zdrowy sok marchewkowo-jabłkowy, którym poczęstowały pozostały personel przedszkola. Wykonały również opaski z marchewkami, bawiły się słuchając przebojów związanych z tym bardzo zdrowym warzywem. Na koniec przedszkolaki otrzymały - CERTYFIKATY- ZJADACZA MARCHEWKI.

Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!  Pełen wrażeń, wspaniałej zabawy, a także był okazją do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu.

Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.