KISZENIE KAPUSTY- DINOZAURY

Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.

Szatkownica poszła w taniec.. To ci będzie szatkowanie!

Rach, ciach, ciach, obereczka- już kapusty pełna beczka!”

Dnia 18 listopada br. dzieci z grupy starszej-DINOZAURY w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej uczestniczyły w zajęciu kulinarnym – kiszona kapusta. Rozmawialiśmy o owocach i warzywach, o przygotowywanych z nich zapasach na zimę. Przedszkolaki zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci miały okazje poznać kapustę wszystkimi zmysłami-wzrok, smak, zapach, dotyk. W drugiej części zajęć przygotowaliśmy kapustę do kiszenia- poszatkowaliśmy my ją, doprawili, a nastepnie przełożyliśmy do słoika. Na koniec słój z kapustą kiszoną został umieszony w kąciku przyrody, gdzie przedszkolaki będą mogły obserwować proces fermentacji. Za około 2 tygodnie sprawdzimy, jak smakuje nasza kiszona kapusta, pełna cennych dla zdrowia witamin.