PIECZEMY CHLEB- DINOZAURY

Celem zajęć, które odbyły się dn. 17.03 br. było zapoznanie dzieci z kolejnymi etapami produkcji chleba, uświadomienie dzieciom, że chleb jest symbolem ciężkiej pracy wielu ludzi: rolnika, młynarza i piekarza. Dzieci poznały maszyny i urządzenia, które znajdują się w piekarni oraz cały proces produkcji na podstawie filmu, który zobaczyły. Na zajęciach miały okazję nie tylko obserwować, ale również czynnie uczestniczyć przy wypiekach. W ramach realizowanej innowacji upiekliśmy chleb- ŁYŻKĄ MIESZANY, który posypaliśmy nasionkami słonecznika. Po upieczeniu i wystudzeniu chleba, pokroiliśmy go na kromeczki i posmarowaliśmy dżemem truskawkowym. Następnie poczęstowaliśmy personel przedszkola. Dzieci były zachwycone wypiekami, nasz chlebek zniknął w mgnieniu oka. Wszyscy pytali, kiedy znowu upieczemy pyszny chlebek- ŁYŻKĄ MIESZANY.