ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA- NASZA PLANETA, NASZE ZDROWIE

rok temu

Dnia 7 kwietnia br. obchodziliśmy w naszym przedszkolu- ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA pod hasłem: NASZA PLANETA, NASZE ZDROWIE. Przedszkolaki z grupy starszej- DINOZAURY ubrani na kolor zielony i niebieski uczestniczyły w zabawach uświadamiających znaczenie przestrzegania zasad dbania o naszą planetę i postępowanie zgodnie z zasadami ekologii. Brały udział w zabawie z kwiatkami, w zabawie z gazetami, segregowaliśmy śmieci, układaliśmy- ekologiczne słoneczko z koreczków. Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w quizie wiedzy o ekologii oraz na temat zdrowia i dbania o planetę, a na zakończenie złożyły uroczystą Przysięgę Ekologa, po czym otrzymały pamiatkowe Dyplomy Przyjaciele Przyrody oraz naklejki. Przerywnikiem naszych działań był naturalny i zdrowy soczek. Posadziliśmy również kolorowe bratki, które będą ozdobą naszego przedszkola, a dzieci z grupy młodszej- ŻÓŁWIKI posadziły w ogrodzie tuję. Wykonaliśmy także pracę plastyczną- Nasza Planeta.