Strona głowna  /  Aktualności  /  DZIEŃ ZIEMI- DINOZAURY
DZIEŃ ZIEMI- DINOZAURY
data dodania: 2022-04-22 15:44:52

21 kwietnia dzieci z grupy starszej- DINOZAURY obchodziły ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. Przez cały tydzień realizowliśmy temat- JAK BYĆ EKO? Starszaki rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki miały okazję także porozmawiać o tym, co sprawia że Ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić, aby Ziemia była szczęśliwa (czysta). Dinozaury przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci i wykonały pracę plastyczną- EKO ROBOTA. Na koniec „ekologicznego dnia” starszaki zasadziły kwiatki w swoim przedszkolnym ogrodzie.