OWOCOWE KOMPOTY-DINOZAURY

rok temu

Dnia 13 października br. dzieci z grupy starszej-DINOZAURY w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej robiły kompoty z jesiennych owoców. Jesień to czas przygotowań do zimy: ludzie zapełniają spiżarnie i piwnice owocowymi lub warzywnymi zapasami, a zwierzęta zbierają leśne owoce i szukają ciepłego legowiska na zimę. Na zajęciach z przyrody starszaki poszerzały swoją wiedzę na ten temat. Jednym z tematów zajęć było przygotowanie kompotu na zimowy czas. Dzieci poznały kolejne etapy robienia kompotu – obieranie owoców , przygotowanie słoików, wkładanie jabłek, gruszek i śliwek do słoików, dodanie cukru i przypraw wody oraz gotowanie. Na koniec przedszkolaki chętnie zjadły soczyste, smaczne gruszki. Na pewno kompoty owocowe przydadzą się w czasie mroźnych, zimowych dni.