ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK- DINOZAURY

„O zdrowie dbam,
jak to robię powiem wam!
Wcieram mydło w obie ręce,
między palce, młynek kręcę.
Tak zarazki z nich spłukuję
i dlatego nie choruję!”

Światowy Dzień Mycia Rąk, to święto obchodzone corocznie 15 października i ustanowione zostało przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Ukie­run­ko­wa­nie prozdrowotnych działań edukacyjnych w stronę rozwoju aktywności dziecka jest najlepszą inwestycją w jego  dorosłe życie. Ważną aktywnością, którą pragniemy wyuczyć jako nawykowe działanie jest dbanie o higienę osobistą. Zwłaszcza teraz gdy na świecie zmagamy się z wirusem COVID-19, tak ważne jest kształtowanie czynności samoobsługowych i nawyków higienicznych u dzieci. Dzieci z grupy starszej-DINOZAURY obchodziły ten dzień 19 października br. W trakcie zajęć przedszkolaki wysłuchały wiersza I. Salach- Czyste ręce i oglądały film edukacyjny o myciu rąk. Rozmowialiśmy na temat konieczności dbania o higieną, ćwiczyliśmy praktycznie mycie rąk z zachowaniem etapów mycia rak wg filmu instruktażowego. Rozmawialiśmy także przy plakacie- Szkoła czystych rąk i oglądaliśmy przybory wykorzystywane do mycia rąk. Przedszkolaki uczestniczyły również w zabawach badawczych z wykorzystaniem wody: Domowy wulkan; Magiczna piana; Woda z pieprzem, a na koniec wykonały pracę plastyczną- Myjemy ręce.  Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył dzieciom wielu wrażeń oraz pokazał jak ważne jest mycie rąk. Mam nadzieję, że od dziś wszyscy w naszym przedszkolu będą mieć czyste i pachnące mydłem ręce!