SPOTKANIE Z CHEMICZNYM MIKOŁAJEM W MP 65

rok temu

Dnia 8 grudnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatch pt: CHEMICZNY MIKOŁAJ i obserwowały doświadczenia, które wykonywali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Katowicach. Co przedszkolak może wiedzieć o chemii? Teraz może wiedzieć wiele i dużo ciekawego. Uczniowie  zaprezentowali  przedszkolakom szereg ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń chemicznych. Głównym celem spotkania było rozbudzenie wyobraźni dziecięcej oraz zapoznanie z nowymi zjawiskami i pojęciami. Eksperymenty wzbudziły  w przedszkolakach ciekawość, oswoiły z nieznanymi dotąd zjawiskami oraz dostarczyły im dużo radości, poprzez spotkanie z „małym światem chemii”. Dzieci uwielbiają odkrywać to, co nowe i nieznane, dlatego obserwowanie eksperymentów  sprawiło im wiele satysfakcji oraz wzbogaciło o nowe doświadczenia.