Miejskie Przedszkole nr 56

BEZPIECZNE KORZYSTANIE ZE SŁOŃCA- MODUŁ III-PSSE W KATOWICACH-TYGRYSKI

16 dni temu

 

DZIECI Z GRUPY STARSZEJ-TYGRYSKI ZREALIZOWAŁY MODUŁ III-BEZPIECZNE KORZYSTANIE ZE SŁOŃCA W RAMACH KLUBU ZDROWEGO PRZEDSZKOLA ORGANIZOWANEGO PRZEZ POWIATOWĄ STACJĘ SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNĄ W KATOWICACH. BEZPIECZNE KORZYSTANIE ZE SŁOŃCA W PRZEDSZKOLU TO KLUCZOWY ELEMENT PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ, OBEJMUJĄCY: UNIKANIE SŁOŃCA W GODZINACH SZCZYTU, STOSOWANIE KREMÓW Z FILTREM, NAKRYCIA GŁOWY I OKULARY ORAZ KONIECZNOŚĆ NAWADNIANIA ORGANIZMU. PODCZAS ZAJĘĆ PRZEDSZKOLAKI DOWIEDZIAŁY SIĘ, JAK CIESZYĆ SIĘ PIĘKNĄ POGODĄ, NIE ZAPOMINAJĄC O OCHRONIE SWOJEGO ZDROWIA. OBEJRZAŁY PREZENTACJĘ KLUBU ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA, FILM EDUKACYJNY O ZASADACH BEZPIECZNEGO PRZEBYWANIA NA SŁOŃCU. NA ZAKOŃCZENIE KAŻDY MÓGŁ UTRWALIĆ SWOJĄ WIEDZĘ KOLORUJĄC OBRAZEK NA W/W TEMAT.