To takie proste!
Miejskie Przedszkole nr 56
Strona głowna  /  Aktualności  /  DALSZE ZAMKNIĘCIE PRZEDSZKOLI
DALSZE ZAMKNIĘCIE PRZEDSZKOLI
data dodania: 2020-04-30 11:50:55

Żłobki i przedszkola w Katowicach pozostaną zamknięte przynajmniej do 18 maja. Marcin Krupa podjął decyzję.

Żłobki i przedszkola w Katowicach pozostaną zamknięte. Prezydent Marcin Krupa nie otworzy 6 maja miejskich żłobków i przedszkoli w Katowicach. Jeśli jednak sporo rodziców będzie zainteresowana ponownym uruchomieniem placówek, wznowi ich pracę od 18 maja.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wczoraj, 29 kwietnia, na konferencji prasowej, że pozytywne analizy liczby zachorowań i osób, które zwalczyły COVID-19, pozwalają przyspieszyć otwarcie żłobków i przedszkoli. Decyzje będą należeć do samorządów, ale od 6 maja placówki te mogą już wrócić do pracy.

Żłobki i przedszkola w Katowicach pozostaną zamknięte

Jako jeden z pierwszych w regionie negatywnie do pomysłu odniósł się prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. Decyzję w tej kwestii podjął już także i prezydent Katowic, Marcin Krupa.

– Bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest dla nas najważniejsze. W Katowicach notujemy aktualnie wzrost dynamiki zachorowań na koronawirusa. Otwarcie żłobków i przedszkoli w takiej sytuacji jest niemożliwe. Dlatego podjąłem decyzję, że 6 maja placówki te nie zostaną otwarte – mówi Marcin Krupa.

Jak dodał prezydent Katowic, taką rekomendację przekaże także do prywatnych żłobków i przedszkoli funkcjonujących w mieście.

- Zdaję sobie sprawę, że dla tysięcy rodzin zamknięcie żłobków i przedszkoli, szczególnie w przypadku gdy rodzice pracują, jest bardzo dużym utrudnieniem. Dlatego po weekendzie majowym dyrektorzy miejskich żłobków i przedszkoli będą się kontaktować ze wszystkimi rodzicami i opiekunami prawnymi, aby sprawdzić, jak wygląda zapotrzebowanie w kontekście powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli – wyjaśnia prezydent Krupa.

Żłobki i przedszkola zostaną zamknięte. Przynajmniej do 18 maja

Jednocześnie prezydent przedstawił harmonogram „odmrażania” funkcjonowania żłobków i przedszkoli. – Jeżeli sytuacja na to pozwoli, od 18 maja żłobki i przedszkola zostałyby otwarte dla dzieci, których rodzice wyraziliby wcześniej taką chęć.

Z kolei od 24 maja, kiedy kończy się możliwość otrzymywania dodatkowych zasiłków opiekuńczych, żłobki i przedszkola powróciłyby do normalnego funkcjonowania. Oczywiście wcześniej podejmiemy niezbędne kroki, by w żłobkach i przedszkolach zostały spełnione wszelkie wymogi sanitarne. Zastrzegam, że terminy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej – dodaje Marcin Krupa. Jednocześnie prezydent Katowic skierował do Wojewody Śląskiego i Sanepidu list z prośbą o rekomendację w kontekście bezpieczeństwa w zakresie powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli, która to rekomendacja będzie miała wpływ na decyzje w tej sprawie.Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3