KWIATKI Z ROLKI PO PAPIERZE- DINOZAURY

Tradycją już jest w naszym przedszkolu, iż w kwietniu realizujemy tygodniowy temat związany z ekologią- MALI STRAŻNICY PRZYRODY.  Każdego dnia tygodnia dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach, które miały na celu w sposób twórczy i praktyczny przybliżyć dzieciom wiedzę o ekologii oraz dowiadywały się co należy czynić aby nasza ziemia była czysta i zielona. Dla dzieci zostały zorganizowane zajęcia plastyczno – techniczne podczas których dzieci konstruowały z materiałów ekologicznych- ROLKI PO PAPIERZE- ekologiczne kwiatki. Przedszkolaki oglądały również ekologiczne filmy edukacyjne, uczyły się piosenki o naszej planecie - ZIEMI i tańca z hustami ponadto wiedzą już co to jest recykling i jak należy segregować śmieci. Poprzez podjęcie różnych działań w czasie Tygodnia Ekologicznego dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody i uświadomiły sobie, że każdy nawet najmłodszy przedszkolak może dbać o przyrodę. Zdjęcia prac dzieci oraz z tańca z hustami można zobaczyć w zakładce- GALERIA.